نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: عدم لذت از زندگی

1278
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23282
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم لذت از زندگی

سلام خسته نباشید
    قبل از هر چیز از عزیزانی که این انجمن رو مدیریت میکنن تشکر میکنم.
    من مشکلم فکر کنم از عنوان تایپیک کاملا مشخص هست و نیاز به توضیح نداره اما نکته ای که میخوام اضافه کنم اینه که شای خیلیا بیان بگن افسرده شدی و برو روانپزشک اما تا پارسال که دانشجو بودم کل روانپزشکای ارومیه و تهران رو رفتم نکته جالب اینجاست اعتقاد داشتن که من اصلا افسزده نیستم واقعا خودمم موندم که چمه.از لحاظ محبت انصافا خونوادم از همه به من بیشتر توجه دارن چون میدونن حساسم از لحاظ درامد و سطح رفاه و اینا هم که هم وضع خونوادمون بدک نیست هم خودم درامد مناسبی از همین نت دارم حتی میتونم بگم عاشق شغلم هستمیعنی کلا چیزی وجود نداره تو زندگیم که ازش بدم بیاد همه چی نسبتا خوبه اما با این وجود بازم کوچکترین لذتی از زندگی نمیبرم انرژی ندارم حتی حوصله ندارم دو کلمه با بقیه صحبت کنم بعضی وقتا میگم این مردم چقدر بی فکرن اخه این همه زندگی میکنن خودشونو میکشن که چی بشه اخرش چی؟همین تفکرات بود که باعث شد با چند تا قرص روانگردان اشنا شم که البته در کوتاه مدت معجزه کردن ولی همونطور که همهمیگن بعد یه مدت مثل معتادا بهش وابستگی پیدا کردن و ده برابر بدتر از قبل شدم که با هر بدبختی بود کنار گذاشتم اما بازم مثل روز اول روز از نو روزی از نو.
    خلاصه این داستان زندگی ما بود.الان اگه کسی پیشنهادی چیزی داره ممنون میشم کمک کنه مثلا قرصی چیزی که یه کم سطح انرژی رو بالا ببری یا باعث افزایش حس رضایت و یا کم کردن افسردگی لعنتی شه.
    فقط جون هر کی دوست دارید نگید برم پیش روانپزشک که تکراری شده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم لذت از زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط saman5838 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من مشکلم فکر کنم از عنوان تایپیک کاملا مشخص هست و نیاز به توضیح نداره اما نکته ای که میخوام اضافه کنم اینه که شای خیلیا بیان بگن افسرده شدی و برو روانپزشک اما تا پارسال که دانشجو بودم کل روانپزشکای ارومیه و تهران رو رفتم نکته جالب اینجاست اعتقاد داشتن که من اصلا افسزده نیستم واقعا خودمم موندم که چمه.از لحاظ محبت انصافا خونوادم از همه به من بیشتر توجه دارن چون میدونن حساسم از لحاظ درامد و سطح رفاه و اینا هم که هم وضع خونوادمون بدک نیست هم خودم درامد مناسبی از همین نت دارم حتی میتونم بگم عاشق شغلم هستمیعنی کلا چیزی وجود نداره تو زندگیم که ازش بدم بیاد همه چی نسبتا خوبه اما با این وجود بازم کوچکترین لذتی از زندگی نمیبرم انرژی ندارم حتی حوصله ندارم دو کلمه با بقیه صحبت کنم بعضی وقتا میگم این مردم چقدر بی فکرن اخه این همه زندگی میکنن خودشونو میکشن که چی بشه اخرش چی؟همین تفکرات بود که باعث شد با چند تا قرص روانگردان اشنا شم که البته در کوتاه مدت معجزه کردن ولی همونطور که همهمیگن بعد یه مدت مثل معتادا بهش وابستگی پیدا کردن و ده برابر بدتر از قبل شدم که با هر بدبختی بود کنار گذاشتم اما بازم مثل روز اول روز از نو روزی از نو.
    خلاصه این داستان زندگی ما بود.الان اگه کسی پیشنهادی چیزی داره ممنون میشم کمک کنه مثلا قرصی چیزی که یه کم سطح انرژی رو بالا ببری یا باعث افزایش حس رضایت و یا کم کردن افسردگی لعنتی شه.

بی‌تفاوتی، احساس افت عملکرد و گاهی اضطراب به صورت دائمی موجب نارضایتی فرد از زندگی می‌شود. همچنین افرادی که هدف مشخصی در زندگی ندارند یا علایق و استعدادهای خود را پیگیری نمی‌کنند، دچار عدم رضایت از زندگی و در نهایت افسردگی می‌شوند. برخی افراد دیدگاه مشخصی در زندگی ندارند و نداشتن عقیده و انتخاب مسیری مشخص برای زندگی منجر به عدم رضایت از زندگی می‌شود.

* عدم رضایت از زندگی می‌تواند ناشی از ناخودآگاه باشد
    همچنین گاهی عدم رضایت از زندگی مربوط به ناخودآگاه فرد است. برخی براساس ناخودآگاه خود با موفق شدن مشکل دارند زیرا موفقیت برای فرد، مسئولیت به همراه دارد، بنابراین آنها ترجیح می‌دهند در مسیری قرار گیرند که آسان‌تر است.این افراد در درازمدت به دلیل در جا زدن و عدم رشد توانایی‌های مغز، دچار اضطراب و بی‌انگیزگی می‌شوند، همانطور که جسم رشد پیدا می‌کند مغز نیز در طول زمان نیاز به رشد دارد و این رشد ناشی از پیگیری نگرش و مسیری مشخص از سوی فرد است. وقتی فرد رشد نمی‌کند، به دلیل تکراری شدن و عدم حل مسائل جدید، احساس ناتوانی در گذران زندگی می‌کند.

* آیا عدم رضایت از زندگی ژنتیکی است؟
    افرادی که دچار عدم رضایت از زندگی می‌شوند باید از این افراد شرح‌حال دقیق گرفته شده و علل بیرونی و درونی بررسی شود؛ گاهی مشکلات روانشناختی ناشی از مسائل ژنتیکی است، همچنین رویکرد فرد به مسئله و هیجان او نیاز به بررسی دارد.درمان‌های دارویی و روان‌درمانی در بهبودی این افراد مؤثر است. در موارد متوسط تا شدید، درمان دارویی بسیار کمک‌کننده است.

* سبک زندگی و میزان رضایت از زندگی
    افراد باید به این دیدگاه برسند که برای زندگی سالم باید ذهن رو به رشدی داشته باشند، بنابراین هر چند وقت یکبار خود را ارزیابی کنند و به خود روحیه بدهند، همچنین پیگیری علایق و استعدادها و واقف شدن به اینکه سلامت روان منوط به داشتن سلامت جسمانی، اجتماعی و رشد معنوی است، می‌تواند در سلامت آنها و رضایت از زندگی مؤثر باشد.

* شیوه‌های فکری خود را تغییر دهید
    باید از شیوه‌های متفاوت فکری برای پیگیری مسائل استفاده کنیم. افرادی که همیشه با یک شیوه مسائل خود را حل می‌کنند دچار رکود می‌شوند، ما باید تولیدات فکری داشته باشیم. افرادی که اندیشه تولید می‌کنند، احساس رضایت از زندگی دارند.پایبندی به رشد ذهنی باید در بین افراد رواج پیدا کند و به آن اهمیت و اولویت دهند. افرادی که به این عامل توجه می‌کنند، درنهایت به حس رضایت از زندگی دست می‌یابند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام خسته نباشید
    سلام

عزیزم این مزخرفات چیه که شما داری میگی!!!!!!؟؟؟؟ و اونهایی که پهلویشان رفتی همه روان -نشناس بوده اند!!!!!!!!!!!!!!

مثالی میزنم که متوجه بشی, من سرم درد بکنه برم دکتر بگن نه تو سر درد نداری هیچیت نیست!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

عزیز باورم کن تمام کلمات و گفتار و ردیف بندی جملات و.... نشان از افسردگی شدید شما داره. و هم چنین اینکه خودت داری میگی روان گردانها حالتو عوض کردن که نشان دهنده عدم بالانس هورمونی -

مغزی شماست.

عزیز نیاز به یک تیم داری(روانپزشک و مشاور حاذق و آگاه) جهت ریشه یابی و نوع اختلال و سپس دارو و درمان والا با به دنبال گشتن قرصهای و..... از پا در میایی.

برو یهلوی یکی از همکاران, بگو تست mmpi رو (500 سوالی نه 70 سوالی) رو میخوای انجام بدی. تست رو بده ببین چی از توش در میاد.

مراقب خودت باش گلم

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23282
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اقای farokh تشکر میکنم بابت توضیحات
    جناب شهرام 2014 از شما هم تشکر میکنم بابت توضیحاتتون اما فکر نمیکنم من مزخرف گفته باشم همینطور فکر نمیکنم گفتن کلمه مزخرف به کسی بنا به هر دلیلی درست باشه
    درضمن توی حرفام مشخص بود که گفتم من خودم برام جالبه که اینو بهم گفتن یکی گفت فقط داری به خودت تلقین میکنی افسرده ای یکی گفت زود گذره حل میشه یکی گفت فصلیه یکی گفت مشکلی نداری که عادیه خلاصه هر کی با یه حرف رفع مسولیت کرد حالا من چرا مزخرف میگم؟؟؟؟در مورد اقای farokh ضمن تشکر اما مواردی که گفتیدد مورد من صدق نمیکرد اخه هم هدف دارم هم برنامه ریزی هم اینکه با وجود اینکه زیاد موفق نبودم اما درجا هم نزدم حداقل نسبت به اطرافیان پیشرفتم بیشتر بوده اما فکر نکنم مشکلم مال این چیزایی باشه که فرمودین اخه نمیدونم منظورمو روشن برسونم یه جورایی از یکنواختی متنفرم مثلا از بین تمام شغل های دنیا از مغازه داری و کارمندی از همه بیشتر بدم میاد چون هر روزش مثل دیروزه الانم من احساس میکنم زندگیم اینطور شده یکنواخت و خسته کننده تازه با وجود اینکه نسبت به خیلیا زندگیم تنوع بیشتری داره یعنی مشکل این نیست که زندگیم یکنواخت باشه و با دادن تنوع بیشتر بشه درستش کرد مشکل اینه که با وجود اینکه تنوع زیادی تو زندگیم دارم بازم احساس یکنواختی میکنم احساس بی حوصلگی و در یک کلام احساس بیخود بودن میکنم هنوز هیچ قرص افسردگی مصرف نکردم نمیدونم روم تاثیر داره یا نه اما دیگه گردنم بره پیش روانپزشک نمیرم.اینجا تو همین انجمن هزینشو بدم امکانش هست چتی مشاوره بگیرم؟اخه مشاوره چتی تو گزینه ها نبود اگه باشه هزینش مهم نیست میخوام نتی مشاوره بگیرم قرصی چیزی هم نیاز بود نتی سفارش بدم اگه بشه چون تا یه ماه دیگه نمیتونم جایی برم الان خیر سرم اردوی ورزشیم نمیزارن ت************ بخوریم اگه راهی داره خوشحال میشم بگین

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

اقای farokh تشکر میکنم بابت توضیحات
    جناب شهرام 2014 از شما هم تشکر میکنم بابت توضیحاتتون اما فکر نمیکنم من مزخرف گفته باشم همینطور فکر نمیکنم گفتن کلمه مزخرف به کسی بنا به هر دلیلی درست باشه
    درضمن توی حرفام مشخص بود که گفتم من خودم برام جالبه که اینو بهم گفتن یکی گفت فقط داری به خودت تلقین میکنی افسرده ای یکی گفت زود گذره حل میشه یکی گفت فصلیه یکی گفت مشکلی نداری که عادیه خلاصه هر کی با یه حرف رفع مسولیت کرد حالا من چرا مزخرف میگم؟؟؟؟در مورد اقای farokh ضمن تشکر اما مواردی که گفتیدد مورد من صدق نمیکرد اخه هم هدف دارم هم برنامه ریزی هم اینکه با وجود اینکه زیاد موفق نبودم اما درجا هم نزدم حداقل نسبت به اطرافیان پیشرفتم بیشتر بوده اما فکر نکنم مشکلم مال این چیزایی باشه که فرمودین اخه نمیدونم منظورمو روشن برسونم یه جورایی از یکنواختی متنفرم مثلا از بین تمام شغل های دنیا از مغازه داری و کارمندی از همه بیشتر بدم میاد چون هر روزش مثل دیروزه الانم من احساس میکنم زندگیم اینطور شده یکنواخت و خسته کننده تازه با وجود اینکه نسبت به خیلیا زندگیم تنوع بیشتری داره یعنی مشکل این نیست که زندگیم یکنواخت باشه و با دادن تنوع بیشتر بشه درستش کرد مشکل اینه که با وجود اینکه تنوع زیادی تو زندگیم دارم بازم احساس یکنواختی میکنم احساس بی حوصلگی و در یک کلام احساس بیخود بودن میکنم هنوز هیچ قرص افسردگی مصرف نکردم نمیدونم روم تاثیر داره یا نه اما دیگه گردنم بره پیش روانپزشک نمیرم.اینجا تو همین انجمن هزینشو بدم امکانش هست چتی مشاوره بگیرم؟اخه مشاوره چتی تو گزینه ها نبود اگه باشه هزینش مهم نیست میخوام نتی مشاوره بگیرم قرصی چیزی هم نیاز بود نتی سفارش بدم اگه بشه چون تا یه ماه دیگه نمیتونم جایی برم الان خیر سرم اردوی ورزشیم نمیزارن ت************ بخوریم اگه راهی داره خوشحال میشم بگین
    سلام

ببین پسر گلم از کلمه (مزخرف) من ناراحت نشو این دقیقا در کلمات من مثل کارد یا کاتریست در دست جراح, امید دارم لپ مطلب رو گرفته باشی که جوان باهوشی هستی و میدانم متوجه شده ای.

وقتی هم عرض میکنم مزخرف میگی, خوب ببین میگی:

هنوز هیچ قرص افسردگی مصرف نکردم نمیدونم روم تاثیر داره یا نه اما دیگه گردنم بره پیش روانپزشک نمیرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

ا
    ینترنت نه درمانه و نه روش درستی و شناخته شده ای برای درمان. بهت بگم گلم مشکلت جدیه و تازه مشکوک به زمینه های ژنتیکی نیز هست.

عرض کردم تست بالا رو برو بده جوابش برای شما تعیین کننده مسیر خواهد بود.

سپاس

موفق باشید
    dr
    امضای ایشان

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23282
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اقای محترم اون جمله که من نوشتم که پیش روانپزشک نمیرم به این دلیل بود چون تا الان که پیش بیشتر از 5 تا روانپزشک رفتم برام مشخص شده که باید بهشون ثابت کنم که افسردم یا نه ,یه جورایی به دید متهم به ادم نگاه میکنن بقیه انقدر سئو استفاده کردن و رفتن الکی گفتن افسرده هستیم تا قرص هایی که میخوان رو بگیرن الان به هر کسی که میره پیششون مشکوک هستن منم هر چی گفتم و تلاش کردم کسی باو نکرد که حرفام راسته یا الکی و من در اوردی.حالا افتاد؟پس بهتره جای باهوش بودن من یه کم به هوش خودت تیکه بندازی حالا مزخرف رو داشته باش که من گفتم یا تو,درضمن استفاده از این نحوه برخورد و طرز صحبت بیشتر به ادمهای بیسواد و عقب افتاده شبیه هست تا روانشناس یا روانپزشک یا هر کسی که ادعای دکتر بودن داره و کمک به دیگران نه؟؟؟
    در مورد رفتن پیش روانپزشک اگه هوش معمولی داشتی باید میفهمیدی گفتم تا یه ماه نمیتونم از اردوی ورزشی خارج شم اما دوست ندارم این یه ماه هم با این وضعیت منتظر شم اینم یه دلیل دیگه که گفتم حضوری نباشه حالا درک کردن و فهمیدن چیز به این سادگی خیلی هوش میخواد؟؟؟؟متاسفم برا شما چون موندم شما که حتی اولین متنی که برا من ارسال کردید جای کمک زدی اعصابمو هم خورد کردی چطور میشه بهت گفت روانشناس یا روانپزشک یا کسی که بتونه به کسی کمک کنه؟صد رحمت به همونایی که باور نمیکردن حرفام راست باشه حداقل بلد بودن چطوری با ادم حرف بزنن که ناراحترش نکنن
    این انجمن ارزونی خودتون با این طرز کمکتون.دیگه نمیام جواب هم بدی ندی نمیام که بخونم ارزشش رو نداره.برات ارزو دارم عوض شی چون خودت نیاز به روانشناس داری .بای

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

اقای محترم اون جمله که من نوشتم که پیش روانپزشک نمیرم به این دلیل بود چون تا الان که پیش بیشتر از 5 تا روانپزشک رفتم برام مشخص شده که باید بهشون ثابت کنم که افسردم یا نه ,یه جورایی به دید متهم به ادم نگاه میکنن بقیه انقدر سئو استفاده کردن و رفتن الکی گفتن افسرده هستیم تا قرص هایی که میخوان رو بگیرن الان به هر کسی که میره پیششون مشکوک هستن منم هر چی گفتم و تلاش کردم کسی باو نکرد که حرفام راسته یا الکی و من در اوردی.حالا افتاد؟پس بهتره جای باهوش بودن من یه کم به هوش خودت تیکه بندازی حالا مزخرف رو داشته باش که من گفتم یا تو,درضمن استفاده از این نحوه برخورد و طرز صحبت بیشتر به ادمهای بیسواد و عقب افتاده شبیه هست تا روانشناس یا روانپزشک یا هر کسی که ادعای دکتر بودن داره و کمک به دیگران نه؟؟؟
    در مورد رفتن پیش روانپزشک اگه هوش معمولی داشتی باید میفهمیدی گفتم تا یه ماه نمیتونم از اردوی ورزشی خارج شم اما دوست ندارم این یه ماه هم با این وضعیت منتظر شم اینم یه دلیل دیگه که گفتم حضوری نباشه حالا درک کردن و فهمیدن چیز به این سادگی خیلی هوش میخواد؟؟؟؟متاسفم برا شما چون موندم شما که حتی اولین متنی که برا من ارسال کردید جای کمک زدی اعصابمو هم خورد کردی چطور میشه بهت گفت روانشناس یا روانپزشک یا کسی که بتونه به کسی کمک کنه؟صد رحمت به همونایی که باور نمیکردن حرفام راست باشه حداقل بلد بودن چطوری با ادم حرف بزنن که ناراحترش نکنن
    این انجمن ارزونی خودتون با این طرز کمکتون.دیگه نمیام جواب هم بدی ندی نمیام که بخونم ارزشش رو نداره.برات ارزو دارم عوض شی چون خودت نیاز به روانشناس داری .بای
    سلام

موفق باشی عزیز
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد